top of page

Yüksel Biçer Akademi Online Kalıcı Makyaj Eğitimi 

Bilindiği üzere koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyette bulunan özel çeşitli kurslar da geçici süreyle tatil edildi. Ancak 20 Kasım tarihli genelgede Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama geldi. Neydi bu açıklama?; ” Koronovirüs için alınan tedbirler kapsamında Bakanlığımızca verilen ara süresince ilgi Makam Oluru doğrultusunda 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında faaliyet yürüten özel çeşitli kurslar, özel hizmet içi eğitim merkezleri, özel uzaktan öğretim kurslarının uyguladığı programlarının sadece teoriye yönelik derslerinin söz konusu kurumların uzaktan öğretime yönelik yeterli alt yapılarının bulunması halinde kurumların ve kurumda kaydı bulunan kursiyerlerinin de talebi doğrultusunda uzaktan öğretim yoluyla yapılması hususunda; şeklinde bir izin geldi. İlgili yazıya linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

http://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_11/20154401_yaygYn_egitim_yuzyuze_egitime_ara_verilmesi.pdf

Biz de hemen kolları sıvadık ve teknik altyapımızı kurduk. Online Kalıcı Makyaj Eğitimi için çok özel bir eğitim seti hazırlayarak evlerinize kadar gönderiyoruz. Online – yüzyüze eğitim için gerekli çalışmaları tamamlayıp mevcut ve yeni kursiyerlerimizle bir çok eğitimi tamamladık. 6 gün dolu dolu bir eğitim verdik. Biz sizin için her şeyi düşündük ve planladık. Bugüne kadar binlerce kursiyer yetiştirdik ve bu imkanları O’nlara sunduk. Siz de bu büyük organizasyon içinde yer almak ve yüzyılın en gözde mesleğini öğrenmek istiyorsanız bizi hemen arayın yada aşağıda bulunan 'Eğitim Takvimi' kutusuna tıklayarak size en uygun eğitimi hemen seçin.

Online Kalıcı Makyaj Eğitim Seti

Online Eğitim Seti: Online Kalıcı Makyaj Eğitimi ile ilgili gereken tüm ekipmanları tarafınıza kargoyla gönderiyoruz.

( Gönderilen Kalıcı Makyaj cihazı; eğitimin daha verimli olması adına kursiyerlerimize gönderilmekte ve eğitim sonunda kursiyerlerimiz kendilerine gönderilen PMU cihazını tekrar kuruma iade etmektedirler. )

 

Eğer cihaz temininde bulunmak isterseniz; kurumumuza özel olarak üretilen ve satış değeri 5.700 TL

YB SLine'' Kalıcı Makyaj Cihazı sizleri bekliyor

TEMMUZ 2020 TARİHİ İTİBARİYLE HEDİYE CİHAZ KAMPANYAMIZ SONA ERMİŞTİR.

Videoda Görülen Cihaz ve Ürünler Temsilidir. Değişiklik Yapma Hakkı Saklıdır.

Online Kalıcı Makyaj Kıl Tekniği Eğitim Bilgisi

6 günlük online olarak teorik ders görüyorsunuz.Saat 12:00 – 17:00 arasında yapılıyor.Ders başlamadan önce size whatsapp üzerinden bir link gönderiyoruz, tıklayarak derse katılım sağlamış oluyorsunuz.

Eğitim Pazartesi – Cumartesi günleri arasında online olarak verilmektedir. 

1.Gün: Cilt tipleri, cilt tiplerine göre kalıcılık süresi. Tekniklerin olduğu videolar bakım süreci, teknikler neden farklılık gösteriyor. Mikroblading ve Makine arasındaki fark nedir gibi alt yapınız oluşturuluyor. 

– 2.Gün: Göndermiş olduğumuz malzemelerin içerisinde bir yüz şablonu var ve kaş yok, kaş tasarımı nasıl yapılır, altın oran nedir, cetvelle kaş eşitleme bilgileri verildikten sonra sizden tasarım yapmanız istenecek. Bu yüz şablonlarından fazlaca gönderiliyor ve ev ödevi veriliyor. 

– 3.Gün : Anatomi, pigmentoloji, renk seçimleri ve detayları, renk değişimleri ve nedenleri .Sosyal medya yönetimi fotoğraf çekimi gibi detaylar anlatılacak. 

– 4.Gün : Bir önceki günün kısa bir tekrarı yapılıyor. Patenti Yüksel Biçer’ e ait, iki teknik öğreniyorsunuz. Nedir bu teknikler;  Messy ve İskelet Gölgelendirme Kıl Tekniği. Şablonlar üzerinde 3 boyutlu kara kalem çalışmaları yapılıyor, aynı zamanda gölgelendirme, yani pudralama dediğimiz tekniğini de öğreniyorsunuz. Ev ödevleri veriliyor. 

– 5.Gün ve 6.Gün Lateks üzerinde cihazla çalışmalar yapılacak. Makineyi nasıl kullanmanız gerekiyor, tutuş açınız , iğneyi nasıl takmanız gerekiyor gibi bilgilerde whatsapp üzerinden sizinle paylaşılacak. 

Altı günlük Online Kalıcı Makyaj Kıl Atım Tekniği Eğitimini bittikten sonra, sizi iki gün Akademimizde misafir ediyoruz. 

Birinci gün Lateks çalışması, ikinci gün canlı model uygulamasına geçiliyor. Şehir dışından gelen öğrencilerimize canlı model konusunda biz yardımcı oluyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı’ na bağlı bir eğitim kurumu olduğumuz için, alacağınız belgeler MEB onaylı Kalıcı Makyaj yapabilir belgesi olacaktır. Ayrıca Dünya Standartlarında eğitim aldığınıza dair ISO9001 katılım sertifikasına da sahip olacaksınız.

Eğitim bittikten sonra kendinizi yeterli bulmamanız halinde farklı bir eğitim grublarına da misafir öğrenci olarak katılabilirsiniz.

kal%C4%B1c%C4%B1_makyaj_e%C4%9Fitimi_sev

Eğitimde bir üst seviyeye de geçmek ve ilerlemek isterseniz, 3 aşamadan oluşan; BronzGümüş ve Gold eğitim seviyelerimiz mevcut.

Bu seviyeler tamamlandığında Yüksel Biçer ile birlikte fuarlarda co-asistanlık yapabilirsiniz.

bottom of page